Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że Filia w Jastrzębiu przy ul. Jana Pawła II 2 od dnia 14.07.2020r. będzie czynna we wtorki i czwartki w godz. 8.00 - 15.00.

 

TARCZA FINANSOWA PFR

Polski Fundusz Rozwoju uruchamia Tarczę Finansową PFR program skierowany do firm, które ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa. Wnioski o finansowanie w postaci częściowo bezzwrotnych subwencji w przypadku mikrofirm oraz małych i średnich firm będzie można składać poprzez system bankowości internetowej naszego Banku. Składanie wniosków rozpocznie się w ciągu najbliższych dni.

W przypadku dużych firm wnioski o pomoc można składać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie PFR: www.pfr.pl/tarcza.

Szanowni Przedsiębiorcy w trakcie składania wniosku o subwencję należy sprawdzić, czy od przesłania deklaracji VAT-7 minęły 4 dni kalendarzowe, a w przypadku podatników rozliczających się kwartalnie z VAT, co najmniej 7 dni kalendarzowych od złożenia JPK_VAT. Proces walidacji wniosków wymaga przetworzenia danych w rejestrach publicznych. Złożenie wniosku o subwencję wcześniej rodzi ryzyko jego odrzucenia przez PFR.

Informacja dotycząca płatności zbliżeniowych kartą

Informujemy, że od dnia 19.03.2020r. limit dla transakcji zbliżeniowych kartą bez podawania PIN-u został podwyższony do wysokości 100 zł.

Biała lista podatników VAT

Z dniem 1 września 2019 r. weszła w życie ustawa z dnia 12 kwietnia 2019 r. wprowadzająca wykaz podatników VAT (tzw. biała lista podatników VAT) oraz obowiązek, od dnia 1 stycznia 2020 roku, weryfikowania rachunków bankowych kontrahentów.

Ważna zmiana w realizacji przelewów do Urzędów Skarbowych za PIT, CIT, VAT

Od 1 stycznia 2020 r. wpłaty za PIT, CIT oraz VAT do Urzędu Skarbowego należy dokonywać na indywidualny rachunek podatkowy (mikrorachunek).

ZMIENILIŚMY SPOSÓB LOGOWANIA W BANKU SPÓŁDZIELCZYM RZEMIOSŁA W RADOMIU – KONIECZNIE PRZECZYTAJ

Bank wprowadził nowy, bezpieczny sposób logowania do bankowości internetowej.

Nowy sposób logowania opiera się na tzw. silnym uwierzytelnieniu i składa się z dwóch elementów. Podczas logowania do bankowości internetowej oprócz loginu i hasła prosimy Cię dodatkowo o podanie kodu SMS lub numeru PIN certyfikatu kwalifikowanego.

Dlaczego wprowadziliśmy te zmiany

Zgodnie z Dyrektywą PSD2 wszystkie Banki w Polsce były zobowiązane najpóźniej do 14 września 2019r. wprowadzić procedurę silnego uwierzytelnienia, która służy zwiększeniu bezpieczeństwa Klientów korzystających z bankowości internetowej. Właśnie dlatego logowanie w Banku Spółdzielczym Rzemiosła w Radomiu odbywa się dwuetapowo.

WNIOSKI O ŚWIADCZENIA 300+ i 500+

Szanowni Klienci,

informujemy, że została udostępniona możliwość składania wniosków o świadczenia 300+ i 500+ za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej eBankNet.

Uwaga na fałszywe strony udające pośredników szybkich płatności!

Komunikat Prokuratury Krajowej, Komendy Głównej Policji, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Europejskiego Centrum Konsumenckiego i FinCERT.pl – Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP z dnia 16 maja 2019 r. - czytaj więcej...

 

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Inspektorem ochrony danych w Banku Spółdzielczym Rzemiosła w Radomiu jest Pani Agata Czubak.

Z inspektorem ochrony danych mogą Państwo skontaktować się pod adresem poczty elektronicznej: iod@bsr.com.pl lub pod numerem telefonu 48 362-66-53.

Komunikat

Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Radomiu przestrzega przed złośliwym oprogramowaniem mogącym przekierować Państwa stronę bankowości elektronicznej na strony phisingowe:

  • https://www.e25.pl/*a
  • https://*.bs*.pl/*
  • https://*-bs*.pl/*
  • https://*bs.pl/*
  • https://*bs24.pl/*
  • https://*.cui.pl/*
  • https://ebo.*.pl/*
  • https://iri.*
  • https://kiri.*.pl/*
  • https://cbp.cui.pl/

W przypadku wystąpienia zdarzenia mogącego wskazywać na przekierowanie strony prosimy o jak najszybszy kontakt z placówką banku.

EURO-FATCA

Polska, jako państwo członkowskie Unii Europejskiej i Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju – zobowiązała się do wymieniania z innymi państwami informacji o aktywach finansowych rezydentów tychże państw zgromadzonych na rachunkach prowadzonych przez polskie instytucje finansowe, oczekując w zamian otrzymania analogicznych danych w odniesieniu do rachunków finansowych utrzymywanych dla polskich rezydentów podatkowych przez zagraniczne instytucje finansowe.

W tym celu rządy na całym świecie wprowadzają standard automatycznej wymiany informacji w dziedzinie opodatkowania (ang. Common Reporting Standard, CRS), tj. wymóg zgłaszania i gromadzenia informacji obowiązujący instytucje finansowe na całym świecie, w tym również Bank Spółdzielczy Rzemiosła w  Radomiu.

ZŁOŚLIWE OPROGRAMOWANIE GozNym i Malware Nymaim

.....więcej .....

DYSPOZYCJA WKŁADEM NA WYPADEK ŚMIERCI

Bank zgodnie z art. 56a ust. 1 Prawa Bankowego informuje o możliwości wydania przez Posiadacza rachunku dyspozycji wkładem na wypadek śmierci oraz o treści art. 56 Prawo Bankowe.

Dowiedz się więcej ...

RESTRUKTURYZACJA ZADŁUŻENIA

więcej ...

SZYBKI I BEZPIECZNY PRZELEW SORBNET

Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Radomiu umożliwia swoim Klientom dokonywanie przelewów w systemie SORBNET,  dzięki któremu środki na rachunek odbiorcy w innym banku trafiają w bardzo krótkim czasie.

DOŁADOWANIA TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH W BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, została rozszerzona funkcjonalność usługi bankowości internetowej poprzez możliwość doładowania kont telefonów komórkowych Pre-Paid. Funkcja doładowań pozwala zasilić telefon obsługiwany przez sieci komórkowe takie jak: Orange, Plus na kartę, T-Mobile na kartę,  Heyah, Play, Cyfrowy Polsat, wRodzinie, Virgin Mobile, Lycamobile, nju.mobile.

Doładowanie telefonu jest realizowane w trybie natychmiastowym - środki w ciągu kilku sekund zasilają telefon doładowany przez Klienta.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY ...

 

RACHUNEK eKonto DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH

eKonto to wielofunkcyjne i nowoczesne konto dla klientów, którzy większość  operacji bankowych dokonują sami.

SMS BANKING DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH I INSTYTUCJONALNYCH

Usługa SMS Banking umożliwia szybki i wygodny kontakt z bankiem z dowolnego miejsca na świecie. Za pośrednictwem wiadomości sms otrzymasz informację o saldzie i historii swoich rachunków przez 24 h na dobę.

Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Radomiu
ul. Waryńskiego 2, 26 - 600 Radom
Tel. (+48 48) 362-66-53, e-mail: bsr@bsr.com.pl